پ, 10/04/1399 - 10:06 سعید چابوک

در شرایط هجوم فرهنگی دشمن، وجود بسیج فرهنگیان بیش از گذشته احساس می‌شود/ بسیج فرهنگی بر روی رشد اعتقادی معلم‌ها تمرکز کند

همسر شهید مدافع حرم عبدالرضا مجیری ضمن اینکه بر نقش بسیج فرهنگی در ارتقای اعتقادی معلم‌ها تأکید می‌کند، می‌گوید، در شرایط هجوم فرهنگی دشمن، وجود بسیج فرهنگیان بیش از گذشته احساس می‌شود.

 

همسر شهید عبدالرضا مجیری در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان در رابطه با خصوصیات برجسته این شهید عالی‌مقام که منجر به نائل شدن وی به این مقام شده است، گفت:انجام کار برای خدا و برای رضایت او از جمله ویژگی‌های ایشان بود. شهید مجیری در انجام هر کاری ابتدا رضایت خدا و سپس رضایت خلق خدا را مدنظر قرار می‌داد. توکل به خدا از دیگر ویژگی‌های برجسته ایشان بود و بر اساس همین توکل در سخت‌ترین لحظات هم امید خود را از دست نمی‌داد.

وی در توضیح سایر ابعاد شخصیتی شهید مجیری تصریح کرد: عبدالرضا به دنیا وابسته نبود، به نحوی که ساده زیستی و راه و منش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را الگوی خود قرار داده بود. ایشان در هر شرایطی به اعتقاداتش پایبند بود و نماز شب را ترک نمی‌کرد، به موجب همین بر روی ترک محرمات بسیار تأکید داشت. 

همسر شهید مجیری عشق به شهادت را از جمله خصوصیات بارز این شهید عالی مقام دانست و اظهار کرد: عبدالرضا حتی در دیدار با مقام معظم رهبری از ایشان خواست که دعاکنند به شهادت برسد. این شهید به خاطر عشقی که به شهادت داشت، در کارهایش مواظبت می‌کرد که از هدفش دور نشود.

این همسر شهید با اشاره به توصیه‌های شهید مجیری قبل از شهادت افزود: عبدالرضا در توصیه خود بر ترویج فرهنگ شهدا، اصلاح خویش و در نظر گرفتن خدا در زندگی بسیار تأکید کرد. 

همسر شهید مجیری که به امر آموزش و تدریس اشتغال دارد، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت وجود بسیج فرهنگیان در آموزش و پرورش پرداخت و ادامه داد: در شرایط کنونی وجود بسیج فرهنگیان لازم است و باتوجه به حملات فرهنگی دشمن در مورد وجود این سازمان بیش از پیش احساس نیاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارهای فراوانی توسط بسیج فرهنگیان انجام می‌شود اما این سازمان جهت پرورش معلم‌ها هنوز جای کار دارد لذا باید بیشتر تلاش کند. در حال حاضر میان قشر فرهنگی مشکلات فراوان اعتقادی و مذهبی وجود دارد که این ضرورت کار بیشتر بسیج فرهنگیان را می‌طلبد.

این همسر شهید تربیت معلم‌ها قبل از شروع به خدمت را یکی از وظایف اصلی بسیج فرهنگیان دانست و اظهار کرد: انتظار داریم بسیج بر روی تک تک معلم‌ها تأثیرگذار باشد تا از این طریق دانش‌آموزان با بصیرتی تحویل جامعه داده شوند. 

وی در پایان یادآور شد: همچنین این انتظار وجود دارد بسیج فرهنگیان برای معلم‌هایی که هنوز خدمت خود را آغاز نکردند، یک دوره جامع برگزار کند .بسیج باید از نظر اعتقادی معلم‌ها را ارتقا دهد. به این ترتیب که همزمان با رشد علمی آموزگار به رشد اعتقادی وی نیز توجه شود.

انتهای پیام/

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.