شماره مطلب: 25245

نشست هیأت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان کردستان برگزار شد

در نشست هیأت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان کردستان، بیانیه گام دوم انقلاب تبیین و نقش آموزش و پرورش در اجرایی شدن این گفتمان بر اساس سند تحول بنیادین مورد بررسی قرار گرفت .

 به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در این نشست که ظهر روز چهارشنبه 17 مهر ماه 98 با حضور اعضای هیأت در سالن جلسات آموزش و پرورش استان برگزار شد، طیب سالاروندیان رییس هیأت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان، رسالت این هیأت را مطالبه گری عنوان کرد و با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )، گفت: دستور کار اولین نشست هیأت در سال تحصیلی جدید به تبیین بیانیه و بررسی  نقش آموزش و پرورش در اجرایی شدن این گفتمان بر اساس سند تحول بنیادین اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بررسی بیانیه و تعیین ماموریت های آموزش و پرورش در عملیاتی کردن آن ، گفت: 22 محور کلیدی در این سند به نسل جوان مربوط می شود و با توجه به وظیفه آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت نسل آینده ساز کشور، ضرورت دارد این بیانیه به دقت مطالعه و تشریح شود و بر اساس بررسی صورت گرفته وظایف آموزش و پرورش در 26 بند احصاء شده است که لازم است پیرامون این موضوعات بحث و تبادل نظر و بعد از تصویب جهت اجراء به مدیر کل آموزش و پرورش استان تقدیم شود .

رییس هیأت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان ضمن تشریح بند های 26 گانه، سند تحول بینادین آموزش و پرورش را بهترین بستر برای گام برداشتن در این راستا ذکر کرد و با تاکید بر لزوم فعال سازی کارگروه های سند تحول بنیادین، اظهار داشت : باید دانش آموزان و نسل جوان را با سیاست های ابلاغی به خصوص اقتصاد مقاومتی آشنا کرد .

در ادامه این نشست عبدالسلام کریمی از اساتید دانشگاه استان نیز با اشاره به اهمیت بیانه گام دوم انقلاب و صدور آن توسط مقام معظم رهبری در چهلمین سال انقلاب، این بیانیه را نقشه راه، منشور انقلاب و مانیفست جامع برای نظام اسلامی عنوان و تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه دهنده گام اول، سند پیشرفت جامعه و زمینه ساز تدوین تمدن نوین اسلامی است .

وی با اشاره به جزییات و مفاد بیانیه و توجه ویژه به برخی از کلید واژه ها از جمله انقلاب اسلامی، جوان، اقتصاد و به ویژه مردم ، از مردم به عنوان ولی نعمت تان جامعه یاد کرد و با اشاره به توجه امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب به جایگاه مردم در نظام اسلامی، این تاکید را نشان دهنده اهمیت موضوع دانست .

وی در ادامه از آموزش و پرورش به عنوان قلب جامعه و از معلم به عنوان قلب آموزش و پرورش یاد کرد و با تاکید بر ضرورت اصلاح امور در گام دوم انقلاب ، یکی از دغدغه والدین دانش آموزان را توجه به این موضوع حیاتی بر شمرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی با شعار « افتخار به گذشته و امید به آینده » در چهلمین سال پیروزی انقلاب ، به مرحله بلوغ و عقلانیت کامل رسیده است .

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود به مهم ترین دلایل صدور بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و با بیان اینکه عزت ما در سایه انقلاب و خدمت به مردم است، اثبات کارآمدی و هدف مند بودن انقلاب، یاد آوری اهداف و ارزشها، اثبات پویایی و امیدواری نظام ، به کارگیری تجربیات گذشته و.... را از مهم ترین دلایل صدور بیانیه گام دوم بر شمرد و خواستار انتقال درست مطالب به جوانان و دانش آموزان شد .

کریمی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشریح تحولات آموزش و پرورش در گام اول انقلاب، به نقش آموزش و پرورش در گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با مدیریت جهادی و انقلابی و با لحاظ مولفه هایی چون عدالت پروری و تربیت جوانانی با ویژگی های تاکید شده و نوسازی آموزش و پرورش با عملیاتی کردن اسناد بالادستی می توان از تعلیم و تربیت آسیب زدایی کرد .

گفتنی است مقرر شد در نشست دوم هیأت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان، نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات کلیه اعضا در خصوص نقش آموزش و پرورش در اجرایی شدن گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب بر اساس سند تحول بنیادین ارائه ، جمع بندی و بر اساس آن اقدام لازم صورت گیرد .

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.