شماره مطلب: 25202
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

300 هزار دانش آموز استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تاکید تربیت تمام ساحتی دانش آموزآن گفت: سال تحصیلی 99-98 با حضور بیش از 300 هزار دانش آموز استان آغاز شد

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رشید قربانی صبح امروز در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان فرزانگان ناحیه یک سنندج برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بهار تعلیم و تربیت ابراز امیدواری کرد سال تحصیلی جدید برای همه دانش آموزان و با همراهی اولیا و معلمان سال سرشاز از موفقیت و خیر برکت باشد.

قربانی با بیان اینکه امروز بیش از 300 هزار دانش آموز استان سال تحصیلی و اولین روز ورود خود را به مدرسه جشن می کیرند؛ گفت: این تعداد دانش آموز در سه هزار و 900 آموزشگاه و 15 هزار کلاس درس سال تحصیلی جدید خود را آغاز خواهند کرد.

وی با بیان این مطلب که استان کردستان سال گذشته در اکثر شاخص های عملکردی جزو استان های برتر کشور بوده است؛ کسب رتبه اول کشوری در المپیاد نانو، رتبه سوم جشنواره جوان خوارزمی، رتبه چهارم مسابقات فنی و حرفه ای  و کاردانش، رتبه نهم کنکور سراسری، رتبه ششم ورزش دانش آموزی و کسب رتبه های برتر مسابقات فرهنگی هنری را از اهم این موفقیت ها برشمرد.

قربانی تلاش و پشتکار دانش آموزان استان، زحمات فرهنگیان و پشتیبانی های مسئولین استان را عامل کسب این موفقیت های ارزشمند عنوان کرد و گفت: خوشبختانه استان کردستان از نظر نیروی انسانی وضعیت مطلوبی دارد و برنامه ریزی های انجام شده مهر امسال با کمترین مشکل دانش آموزان در کلاس های درس حضور پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه از حمایت های استاندار کردستان در اختصاص تجهیزات به 170 مدرسه محروم استان و تجهیز حدود 30 تا 50 میلیون تومان به این مدارس تقدیر و تشکر کرد و گفت: از نظر تامین فضای آموزشی نیز از طریق نوسازی مدارس، حمایت خیرین مدرسه ساز و سپاه پاسداران بخشی ازکمبود فضاهای آموزشی استان تامین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان صبغه کار آموزش و پرورش استان کردستان در سال تحصیلی جدید را پیگیری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد و با بیان اینکه تعلیم و تربیت تمام ساحتی است؛ بر اجرایی شدن مفاد سند تاکید کرد.

قربانی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شش ساحت پیش بینی شده است؛ گفت: اگر تعلیم و تربیت تک ساحتی باشد نظام آموزش و پرورش موفق نخواهد بود.

وی از اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش در تمامی مدارس استان خبر داد و گفت: تعلیم و تربیت تمام ساحتی و تربیت انسان جامع، کامل، شایسته و بالنده مهم ترین تاکید در اجرای این سند است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، مدیریت آموزشگاه فرزانگان و همراهی اصحاب رسانه و صدا و سیما در اجرای مراسم نمادین بازگشایی مدارس، از خانواده ها و اولیای دانش آموزان خواست با برنامه های آموزش و پرورش همراه باشند .

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.