شماره مطلب: 25201
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :

فلسفه تعلیم و تربیت، پرورش فضائل نیک انسانی و نهادینه کردن شایستگی اخلاقی در دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در آئین نمادین روز شکوفه ها و غنچه ها در دبستان بدر ناحیه دو سنندج گفت: فلسفه تعلیم و تربیت بر آن است که بتواند فضائل نیک انسانی را پرورش دهد و شایستگی های اخلاقی را در وجود انسان نهادینه کند.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان در مراسم نمادین روز بازگشایی که در دبستان بدر ناحیه دو سندج برگزار شد؛ با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس، آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان ، اولیا و معلمان تبریک گفت.

قربانی با بیان اینکه فلسفه تعلیم و تربیت بر آن است که بتواند فضائل نیک انسانی را پرورش دهد و شایستگی های اخلاقی را در وجود انسان نهادینه کند؛ گفت: اگر کلاس های درس و مدارس این آمادگی را داشت که دانش آموزان را با فضائل نیک انسانی آشنا کند و شایستگی های اخلاقی مثبت را در آن ها نهادینه کند و پرورش دهد در اینصورت مدارس ما موفق عمل کرده اند .

وی افزود: اگر عوامل آموزشی مدرسه با همراهی خانواده ها و تمام افراد جامعه دست به دست هم دهند و بتوانند نوآموزان و دانش آموزان را به درستی تربیت کنند و با فضائل نیک انسانی آشنا کنند و شخصیت مثبتی را در آن ها ایجاد بکنند؛ نظام تعلیم و تربیت موفق خواهدشد.

قربانی با بیان اینکه تربیت خوب دانش آموزان به این معنی است که آن ها بتوانند خوب را از بد تشخیص دهند ؛ از اولیای دانش آموزان خواست با عوامل آموزشی همراهی کنند که در جامعه پیچیده امروز، دانش آموزان خوبی تربیت شوند و بتوانند تمام مسیر ها را بشناسند و بهترین مسیرها را انتخاب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه امروز در جشن شکوفه ها دانش آموزان با ذوق و شوق وارد مدرسه شده اند؛ اظهارداشت: اگر بعد از پایان سال تحصیلی دانش آموزان همین شور و اشتیاق را داشته باشند؛ قطعا مدرسه و عوامل آموزشگاه وظایف خود را به خوبی انجام داده اند و علاقه و انگیزه آنان را به مدرسه حفظ کرده ایم.

قربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مقوله حیات طیبه اهمیت زیادی دارد؛ گفت: حیات طیبه به این معناست که ما بتوانیم انسان ها را متناسب با فطرت آن ها درست، بالنده و شایسته تربیت کنیم.

وی از عوامل آموزشگاه خواست برای اینکه دانش آموزان با علاقه و انگیزه به درس ادامه دهند با شاداب سازی محیط مدرسه و ایجاد رنگ های های شاد و پر طراوت و همچنین با ایجاد محیط متنوع با استفاده از برگزاری المپیاد درون مدرسه، حیاط پویا، ورزش صبحگاهی و... دانش آموزان را به محیط آموزشگاه علاقمند کنند.

وی تاکید کرد: تمام عوامل مدرسه با رفتار خوب خود با دانش آموزان، آنان احساس کنند که شما نزدیکترین فرد به او هستید و اگر این احساس را داشته باشند دانش آموز خوب درس می خواند و موفق خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از اولیا دانش آموزان خواست ارتباط مستمر خود را با مدرسه ادامه دهند تا فرزندان در درس، تربیت و اخلاق مسیر رشد و تعالی را طی کنند و در صورت قطع ارتباط با مدرسه و تفاوت در الگوهای خانه  و مدرسه، دانش آموز به درستی تربیت نمی شود.

قربانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی مدرسه دبستان بدر و آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج در اجرای مراسم نمادین جشن شکوفه و غنچه، ابراز امیدواری کرد استان کردستان در سال تحصیلی جدید سالی پر از موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت داشته باشد.

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.