شماره مطلب: 25187

گروه‌های هفت‌گانه موضوعی و تخصصی سپاه بیت‌المقدس کردستان تشکیل شد

گروه‌های هفت‌گانه موضوعی و تخصصی سپاه بیت‌المقدس کردستان با حضور جانشین مرکز ماهر سپاه تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان جانشین تخصصی سپاه کردستان در امور بسیج در نشست راه‌اندازی گروه‌های هفت‌گانه موضوعی و تخصصی سپاه بیت‌المقدس کردستان در سنندج اظهار کرد: کاگروه‌های ده‌گانه بر اساس دستورالعمل جدید به هفت کارگروه تبدیل شده است که این کارگروه‌ها تشکیل و راه‌اندازی خواهد شد.

علی محمدپناه افزود: تا پایان آذرماه مجمع عالی بسیجیان استان برگزار خواهد شد و این کارگروه‌های تخصصی پیش زمینه برگزاری این مجمع خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال دو مجمع شهرستانی برگزار خواهد شد و تمامی امور شهرستانی در این کارگروه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طیب سالاروندیان مسوول کارگروه تربیت و اخلاق بسیجیان استان نیز در این نشست به تشریح فعالیت‌های این کارگروه اشاره کرد و گفت: این کارگروه 11 جلسه را تشکیل داد و چالش‌های فرهنگی و آموزشی در استان را احصا کردیم.

وی افزود: متاسفانه مهمترین چالش حوزه آموزش به کم رنگ شدن ارزش‌های فرهنگی و هویتی برمی‌گردد که کم‌رنگ شدن ارزش‌های دینی در مدارس به عنوان چالشی مهم مدنظر قرار گرفت.

سالاروندیان اعلام کرد: برای عملیاتی کردن امور در گام نخست از بین سه طیف دانش‌آموزان، معلمان و اولیا دانش‌آموزان در قالب سه گروه 40 نفره انتخاب شدند و خروجی این کارگروه‌ها نیز 20 چالش و 20 راهکار بود.

وی افزود: انتظار داریم مسئولان استانی از خروجی این کارگروه ها برای رفع چالش های فرهنگی استان بهره بگیرند.

غلامرضا حیدری مسئول کارگروه اقتصادی بسیج استان نیز در این نشست به تشریح فعالیت‌های یک ساله این کارگروه پرداخت و اظهار کرد: با فعالیت‌های گسترده بسیج سازندگی شاهد اقدامات گسترده ای در این کارگروه بودیم.

وی افزود: استان کردستان از لحاظ منابع طبیعی و خدادادی یکی از غنی ترین استان‌های کشور است و اگر مدیریت‌ها در استان اصلاح شود بدون شک شاهد توسعه اقتصادی در این خطه خواهیم بود.

حیدری اعلام کرد: بیش از 150 طرح سرمایه‌گذاری توسط این کارگروه تدوین شد تا در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی افزود: بحث توسعه مشاغل خانگی از جمله مواردی است که می‌تواند به رفع محرومیت‌ها در استان کمک کند.

حیدری خاطرنشان کرد: در کردستان نیازمند دپارتمان‌های سرمایه‌گذاری هستیم و بسیج می‌تواند در این خصوص کمک ویژه‌ای نماید.

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.