شماره مطلب: 24793

بیانیه جامعه روحانیت اهل سنت کردستان در محکومیت دولت عربستان / مقامات سعودی به نقض مکرر و مستمر حقوق شهروندانش پایان دهند

شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت اقدام اخیر دولت عربستان در خصوص اعدام ۳۷ نفر از شهروندان آن کشور بیانیه ای را صادر کردند.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از کُردتودی، در این بیانیه آمده است: «اقدام شرم آور دولت عربستان سعودی در اعدام ۳۷ نفر از شهروندان معترض و فعالان مدنی آن کشور، موجب تأسف شدید جامعه روحانیت اهل سنت کردستان شد و این اقدام نابخردانه، عواطف و احساسات انسانی همه آزادی خواهان جهان را به هم سویی با اعدام شدگان و همدردی با خانواده‌های آنان بر انگیخت».

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «اما آنچه موجب بهت و حیرت است اینکه رژیم عربستان سعودی که هم اکنون در گرداب جنگ خسارت بار یمن گرفتار است و در رسوایی قتل خاشقچی و فاجعه منا و حادثه مکه، هنوز عرق خجلت می‌ریزد، چگونه توانسته است، دست خود را از نو به جنایتی دیگر بیالاید».

 

همچنین در بخش پایانی بیانیه شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت دولت عربستان آمده است: «ما ضمن محکومیت و اعلام بیزاری از این قبیل اقدامات خشن و ضد بشری از مقامات سعودی می‌خواهیم، مطالبات مشروع جامعه مدنی آن کشور را به سمع اجابت بشنوند و به نقض مکرر و مستمر حقوق شهروندانش پایان دهند».

 

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.