شماره مطلب: 24267
وعده های توخالی

یک ماه گذشت و مرز «ملخور» بازگشایی نشد/ انتقاد خانواده «شیخ عثمان» از اظهارات عوام‌فریبانه فرماندار سروآباد!

بعد از اظهارات فرماندار در خصوص بازگشت پیکر «شیخ عثمان» به ایران، خانواده سراج الدینی نقشبندی به ویژه فرزند ایشان ضمن انتقاد از این رفتار عوام فریبانه و گلایه از وجه المعامله شدن اعتقادات اهل تصوف و استفاده ابزاری از محبویت پدرش برای برتری جویی در بازی سیاسی اعلام کرد که به علت موانع شرعی، نبش قبر ممکن نیست.

به گزارش کُردتودی، کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد یکماه پیش در نشستی خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی، اعلام کرد: بازارچه مرزی «ملخور» تا 10 روز دیگر افتتاح خواهد شد و زمینه تجارت چمدانی در مرکز شهرستان انجام خواهد شد.

 

این وعده فرماندار شهرستان سروآباد با گذشت بیش از یکماه تاکنون محقق نشده است و جناب فرماندار در حالی این وعده را داده است که خیلی از مردم مرزی این شهرستان از جابجایی بازارچه مرزی به مرکز شهرستان سروآباد مخالف هستند.

از سوی دیگر در ماههای اولیه تصدی پست فرمانداری با نشانه رفتن اعتقادات مردم و در راستای وعده های توخالی دولت تدبیر و امید و اصلاح طلبان با هدف بهره برداری سیاسی، وعده بازگشت و انتقال پیکر مطهر مرحوم شیخ محمدعثمان نقشبندی از ترکیه به زادگاه خویش در شهرستان سروآباد را داد. این موضوع که با واکنش های زیادی از سوی علما و بزرگان منطقه همراه بود موجی از خشنودی را برای مریدان وی در ایران و اقلیم کردستان عراق به همراه داشت.

 

وعده فرماندار برای بازگشت پیکر «شیخ عثمان سراج الدینی» در حالی انجام شده که فرزند بزرگ «شیخ عثمان» بشدت با این موضوع مخالف است و فرماندار سروآباد بدون در نظر گرفتن زوایای مخلف این مسئله از جمله اینکه کشور ترکیه در حوزه گردشگری سالانه درآمد میلیاردی کسب می کند و چگونه به این راحتی این منبع درآمدی خود را در اختیار کشور دیگری می گذارد به موضوع ورود پیدا کرده است.

اما بعد از این اظهارات جناب فرماندار، خانواده سراج الدینی نقشبندی به ویژه فرزند ایشان ضمن انتقاد از این رفتار عوام فریبانه و گلایه از وجه المعامله شدن اعتقادات اهل تصوف و استفاده ابزاری از محبویت پدرش برای برتری جویی در بازی سیاسی اعلام کرد که به علت موانع شرعی در نبش قبر ممکن نیست.

 

 

مطمئناً اظهارات نسنجیده فرماندار شهرستان سروآباد در صورت عدم تحقق این وعده در آینده عواقبی بسیار نامبارکی به همراه خواهد داشت. قطعا مردم معتقد شهرستان سروآباد این وعده فرماندار (نماینده دولت در شهرستان) را به این راحتی که ما مذاکره کردیم و آمادگی برگشت پیکر «شیخ عثمان» هستیم  اما طرف مقابل موافقت نکرد، استدلال قانع کننده ای نیست. مردم از مسئولین قبول نمی کنند که اعتقادات دینی آنها براساس بازیهای سیاسی و توهمات عده ای قلیل برمبنای اهداف سیاسی و انتخاباتی به سخره گرفته شود!

آنچه مسلم است؛ مسئولین نباید اعتقادات دینی مردم را با وعده های توخالی اقتصادی که همواره با خریدن زمان از مردم آنها را گول می زنند یکی بدانند و لازم است معاونین سیاسی استانداری کردستان و شخص استاندار مدیران تحت امر خود را در این خصوص توجیه نمایند.

 

 

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.