شماره مطلب: 23749

نه بزرگ مردم مریوان به رسانه های معاند و حمایت ویژه از ماموستا شیرزادی/ توضیحات امام جمعه مریوان در خصوص اعدام زانیار و لقمان مرادی

علی رغم تبلیغات گسترده کانال های معاند جمهوری اسلامی ایران برای عدم اقتدای مردم مریوان در نماز جمعه این هفته به ماموستا شیرزادی،, اما مریوانی ها نماز جمعه این هفته را باشکوه تر از هفته های دیگر برگزار کردند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به رویدادهای هفته گذشته و با تشریح حادثه کشته شدن فرزندش و دو نفر دیگر از جوانان مریوان، گفت: 9 سال و 71 روز قبل آن کسانی که جوان هستند بیاد ندارند ولی آنهایی که میانسال هستند بیاد دارند درست در تاریخ 14 تیرماه سال 88 زمانی که من در مکه مکرمه بودم در جلوی خانه ما سه جوان به نام های سعدی، هادی و کریم کشته شدند. وقتی برگشتم مردم زیادی از ما استقبال کردند که بی سابقه بود و با خود گفتم حتما اتفاقی افتاده است. سه خانواده داغدار شدند. فرزندان آنها نوازد صغیری بودند. فکر نمی کردم یک روز یک مریوانی فرزند من را بکشد. بعد از مدتی از طرف اداره کل اطلاعات استان کردستان سه خانواده را دعوت کردند و آنها را آوردند داخل اتاق که تا به حال آندو نفری که فرزندم را کشته بودند ندیده بودم و نمی شناختم . به والله قسم بخاطر اینکه دستبند به دست داشتند و اسیر بودند سر آنها را بوسیدم. فقط بخاطر پروردگار.

 
وی افزود: آنها را بعد از مدتی به خانه ما آوردند جلوی آنها بلند شدم فقط بخاطر اینکه اسیر بودند . ماجرا را از وقتی که اسحله در مرز تحویل گرفتند و چکار کردند گفتند. بعد از این ماجرا که در تلویزیون های خارجی هم پخش شد و خیلی از شما دیدید, برای مدتی ما آنها را ندیدیم. تا اینکه در تاریخ 4 دی 89 از طرف شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران اطلاع دادند که در این دادگاه حاضر شویم. هر سه خانواده و همسران و وکیل خانواده ها و آنها، خبرنگاران و روزنامه نگاران در دادگاه حضور داشتند و وکیل آنها نیز حضور داشت که اگر تهدید نشده باشد می تواند ماجرا را از او بشنوید. در دادگاه آنها تحت عنوان محاربه محکوم شدند و وکیل آنها درخواست کرد که حکم آنها از محاربه به حکم قصاص تغییر کند تا آن وقت رضایت را از خانواده های مقتول بگیرند که دادگاه تقاضای آنها را رد کرد و اگر برخی ها این حرفهای من را قبول نمی کنند من مجبور خواهم شد یک روز فیلم آن جلسه دادگاه را در جمعی با حضور مردم پخش کنم. 
 
 
ماموستا شیرزادی در ادامه، گفت: در تاریخ 12 بهمن ماه سال 89 در دادگاه عمومی و عالی کشور این حکم تایید شد و از آن روز تا به حال از آنها خبر نداشتیم تا هفته گذشته. در ضمن در این موضوع با توجه به حکم محاربه کاری از دست من بر نمی آمد چرا که حکم قصاص نبود و اگر کاری از دست من نیز بر می آمد من یک نفر بودم. خانواده های دیگر، فرزندان آنها چی؟. من یک رأی داشتم و نمی توانستم در مورد دیگر خانواده ها حرف بزنم.
 
 
وی همچنین مسجد را خط قرمز مسلمانان دانست و از همه مردم خواست حرمت مسجد را نگه دارند و از جایگاه مسجد محل عبادت و بندگی پرودگار حفاظت و حراست کنند و نگذارند به خط قرمز پروردگار و رسولش تحدی شود.
 
ماموستا شیرزادی همچنین افزود: آرزو می کند که در راه مسجد و نماز و نماز جماعت به شهادت برسد.

انتهای پیام /v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.