شماره مطلب: 15546
شهردار سنندج:

كتاب ماندگارترین میراث برای آیندگان است

شهردار سنندج گفت: اگر چه یک نویسنده برای تالیف کتاب سختیها و مشقتهای زیادی متمحل می شود اما تالیف و آثار او ماندگارترین هدیه برای آینده گان است.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان، نویسنده کتابهای مشاغل قدیمی سنندج با شهردار دیدار کرد.

شهردار سنندج اظهار داشت: استان کردستان دارای آداب، رسوم و سنن بسیار غنی است که احیاء و ترویج فرهنگ گذشته از کارهای با ارزشی است.

دکتر منوچهر فخری بیان کرد: یکی از اقداماتی که می تواند تاریخ و فرهنگ گذشته این شهر را برای نسل امروزی تداعی و یادآوری کند تالیف کتاب است.

وی با بیان اینکه کتاب ماندگار ترین میراث برای آیندگان است، گفت: اگر چه یک نویسنده برای تالیف کتاب سختیها و مشقتهای زیادی متحمل می شود اما تالیف و آثار او ماندگارترین هدیه برای آیندگان است.

دکتر فخری افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر در راستای اجرای برنامه های فرهنگی خود و همچنین در راستای احیاء فرهنگ و آثار تاریخی این شهر با تمام توان از نویسندگان و هنرمندان این عرصه حمایت خواهد کرد.

در این دیدار نویسنده کتابهای مشاغل قدیمی سنندج عنوان کرد: با هدف آشنا نمودن نسل امروز با حرفه و مشاغل قدیمی که به دست فراموشی سپرده شده نسبت به تالیف کتاب مشاغل قدیم سنندج اقدام نمودم.

فریدون حسین پناهی افزود: حرفه آهنگری بعنوان اولین تالیف اردیبهشت سال گذشته رونمایی شد و حرفه مسگری هم بعنوان دومین اثر کار تالیف آن به اتمام رسیده و بزودی از این کتاب هم رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: کتاب مشاغل قدیمی سنندج به زبان کردی نوشته شده و در آن به موردای چون روابط استاد و شاگر، روابط فروشنده و خریدار و همچنین جایگاه اجتماعی این حرفه در آن دوران پرداخته است.

حسین پناهی گفت: در آینده مشاغل دیگری از جمله حلبی سازی، کفش دوزی و همچنین نام محلات قدیمی سنندج نیز تالیف خواهد شد.

در پایان این دیدار این نویسنده کرد به رسم یاد بود دو جلد کتاب مشاغل قدیمی سنندج را تقدیم شهردار سنندج نمود.

انتهای خبر/
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.