شماره مطلب: 15159
در نیمه نخست امسال:

167 متكدی در سنندج جمع آوری و ساماندهی شد

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از اجرای طرح مستمر جمع آوری و ساماندهی متکدیان در سطح شهر خبر داد و گفت: در شش ماهه نخست امسال 167 متکدی جمع آوری و ساماندهی شد.کد خبر :

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان، طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان بصورت مستمر در سطح شهر در حال اجرا است.
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی در سطح شهر معضل تکدی گری است.

مهندس آرش رخزادی بیان کرد: این شهرداری با هدف کاهش تکدی گری در سطح شهر، اجری طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان را بصورت مستمر و شبانه روزی اجرا می کند.

وی از جمع آوری 167 متکدی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: از این تعداد متکدی جمع آوری شده 92 نفر مرد و 75 نفر زن بودند.

مهندس رخزادی گفت: پس از جمع آوری متکدیان در سطح شهر بحث وضعیت معیشتی آنها مورد بررسی قرار می گیرد که امسال 95 متکدی پس از اخذ تعهد کتبی مبنی بر ترک تکدی گری از مجتمع متکدیان ترخیص شدند.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال 6 نفرمتکدی متخلف جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند و 10 نفر از کودکان متکدی هم پس از طی مراحل قانونی به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

مهندس رخزادی تصریح کرد: با توجه به اینکه 30 نفر از متکدیان جمع آوری شده از شهر ها و استانهای همجوار بودند با اخذ تعهد کتبی به شهرهای محل سکونتشان انتقال داده شدند.

وی عنوان کرد: 20 نفر از متکدیان جمع آوری شده به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند و 3 نفر هم بعلت نداشتن سرپناه در مجتمع متکدیان اسکان داده شدند.

مهندس رخزادی یکی از مهم ترین راهکارها برای کاهش معضل تکدی گری در سطح شهر را ساماندهی متکدیان معتاد اعلام کرد و ابراز امیدواری نمود: هم مردم و هم دستگاههای مرتبط در این خصوص شهراری را یاری نمایند.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تاکید کرد: با توجه به شروع فصل سرما در صورت تامین امنیت مجتمع این شهرداری آماده اسکان افراد بی سرپناه در سطح شهر است.

 

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.