پنجشنبه, 01/07/1399 - 01:12 kurdistan-admincb
در عملیات سراسری دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت؛

افتتاح بیمارستان صحرایی شهید قاضی با 60 تخت بیمارستانی در استادیوم 22 گولان سنندج

یکی از ظرفیت‌های سپاه برای مقابله با این ویروس، بیمارستان صحرایی شهید قاضی با 60 تخت بیمارستانی است که در استادیوم 22 گولان سنندج مستقر شده است.

افتتاح بیمارستان صحرایی شهید قاضی با 60 تخت بیمارستانی در استادیوم 22 گولان سنندج

 

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از کردتودی، عملیات سراسری دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت سپاه کردستان با حضور استاندار، فرمانده سپاه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در محوطه استادیوم ورزشی ۲۲ گولان سنندج آغاز شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس دربازدید از بیمارستان صحرایی شهید قاضی عنوان کرد: سپاه بیت‌المقدس در راستای کمک به بخش بهداشت و درمان و مقابله با بیماری کرونا 519 تخت در سطح استان را مهیا کرده‌ایم که از امروز شروع به کار خواهد کرد.

وی گفت: سپاه از روز اول که این مسئله شیوع ویروس کرونا در کشور پیش آمد به صورت کامل برای دفاع همه جانبه با استفاده از تمام امکانات و تجهیزات به میدان مبارزه آمده است.

وی خاطرنشان کرد: با تدبیر و فرمان حضرت آقا همه امکانات و ظرفیت‌ها را پای کار آورده‌ایم که بتوانیم در مهار این ویروس به دولت و دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم.

سردار حسینی تصریح کرد: به تبع کشور، در استان کردستان نیز سپاه همه امکانات و تجهیزات را پای کار آورده و تلاش کردیم که با بهره‌گیری از امکانات و نیرو و تجهیزات در حوزه کمک به مردم و مبارزه با این ویروس نقش‌آفرینی کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از ظرفیت‌های سپاه برای مقابله با این ویروس بیمارستان صحرایی شهید قاضی با 60 تخت بیمارستانی است که در استادیوم 22 گولان سنندج مستقر شده است.

وی افزود: انشاءالله که نیاز به استفاده از این بستر نباشد، ولی اگر نیاز شد این ظرفیت برای بیمارانی که کرونایی که از بیمارستان ترخیص می‌شوند برای طی دوران نقاهت در این بیمارستان پذیرش می‌شوند.

فرمانده سپاه کردستان گفت: بخش آزمایشگاه وهم اتاق عمل دارد و علاوه براین در 5 نقطه دیگر در شهرهای سقز، سنندج، بانه و مریوان امکانات و نقاهتگاه برابر با 519 تخت را پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی افزود: بیمارستان  صحرایی شهید قاضی با 60 تخت بیمارستانی در صورت لزوم  برای کمک به بیماران مبتلا به این ویروس در استان در اختیار مسوولین علوم پزشکی قرار خواهد گرفت. 

 دکتر حسین کرمی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار نمود: در اولین روزهای ورود این ویروس به استان کردستان بیمارستان شهید قاضی بابرپا کردن کلاس های آموزشی برای کادر درمان و پزشکان متخصص کارکنان عمومی توانست در این حوزه فعالیت کند.
وی با اشاره به تشکیل جلسات با مسوولین علوم پزشکی و فرماندهی سپاه بیت المقدس و شورای بهداشت و درمان نیروهای مسلح در جلوگیری هر چه بیشتر این ویروس افزود:در ابتدا با در نظر گرفتن یک مکان مشخص ودر نظر گرفتن  بیمارستان صحرا در پادگان امام علی در برابر این ویروس وارد عمل شدیم.
وی در ادامه با بیان اقدام به  برپایی بیمارستان صحرایی در سقز با توجه به حجم بالای بیماران مبتلا به این ویروس در این شهرستان گفت: خوشبختانه با کنترل اوضاع و دستور وزات بهداشت در این راستا با آمادگی کامل نیروهای کادر درمان بیمارستان شهید قاضی آماده هر گونه کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستیم.
رییس بیمارستان شهید قاضی استان کردستان  با اشاره به اینکه  6 نقاهتگاه در سطح استان توسط سپاه بیت المقدس و دانشگاه علوم پزشکی راه انداری شده است گفت: یکی از این نقاهتگاه ها هم اکنون در سنندج فعال و آماده خدمت رسانی است و دومی هم به زودی آماده فعالیت خواهد شد.

کرمی عنوان کرد: عملیات دفاع بیولوژیک به صورت نمادین با برپایی بیمارستان صحرایی در راستای جلوگیری و مقابله با این ویروس انجام خواهد گرفت. 

وی گفت:در این مدت بیمارستان شهید قاضی با پذیرش بیماران سرپایی در واحد های تخصصی به مردم اریه خدمت کرده اند  که توصیه های لازم و راهنمایی ها در این حوزه به صورت کامل به این بیماران داده شد.

کرمی در پایان عنوان نمود: همه همکاران و پرسنل شهید قاضی در این مدت به صورت غیر مستقیم برای خدمت رسانی در مواقع مورد نیاز و در حالت آماده باش کامل بوده اند.

انتهای پیام/v.a

برچسب
مطالب مرتبط